Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

« Powrót
Nie biję, Pomagam! 21 listopada 2017 20:33

Przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach w dniu dzisiejszym przyłączyły się do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzonego w dniu 19.11.2017 r. Wychowankowie grup 5-6 latków wykonali plakaty pt. „Nie biję, pomagam”, które można podziwiać holu przedszkola i na oddziale integracyjnym w placówce szkolnej. Ponadto najmłodsi wychowankowie grup trzylatków przyłączyli się również do powyższego święta odrysowując własne dłonie przy pomocy nauczycielek grup, które można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

W godzinach porannych w przedszkolu na grupach odbyły się pogadankami  przeprowadzone przez nauczycieli grup na temat profilaktyki przeciwdziałania przemocy wobec dzieci pod hasłem: „ Nie biję, pomagam”. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i wypowiadały się na temat krzywdy przedstawiając przykłady przemocy stosowanej wobec słabszych i bezbronnych.  Zobowiązały się również, że w tym dniu będą dla siebie bardzo mili i pomocni. Ponadto wychowankowie jak i rodzice dzieci zostali obdarowani przez nauczycieli grup plakietką nawiązującą do powyższej akcji.

Dziękuję wszystkim Paniom za zaangażowanie się w wykonanie wspólnie z wychowankami prac plastycznych nawiązujących to tegorocznego hasła „ Nie biję, pomagam”. Ponadto dziękuję wszystkim koleżankom za to,  że wsparły powyższą ideę angażując się w wystawę oraz za duże wsparcie ze strony jednej z mam z gr. III w wykonaniu plakietek. Serdecznie dziękuję, koordynator akcji - Barbara Hausmann.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020