Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

I etap rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2018-2019 01 marca 2018 21:02

Uwaga rodzice przedszkolaków!
Rozpoczął się okres rekrutacyjny na rok szkolny 2018/2019.
Przed nami I etap przeznaczony wyłącznie dla rodziców dzieci już uczęszczających. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami. 

Szanowni państwo!

Od  2 marca 2018 roku  u nauczycieli grup będą dostępne deklaracje o kontynuowaniu przez Państwa dziecko wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu  w przyszłym  roku szkolnym 2018 / 2019.

Wypełnione deklaracje należy składać  w sekretariacie  ( budynek szkoły ) w terminie  od 02  do 09 marca br. ( do godz. 15.00 ).

Niezłożenie przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka  wyżej wymienionej deklaracji w wyznaczonym terminie, jest równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania przez Państwa dziecko od 01 września 2018 roku edukacji  w naszym przedszkolu .

Przedszkolaki na topie :) 04 lutego 2018 22:30

Już za niedługo rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczang /Korea/. Dzieci pięcioletnie w ciągu całotygodniowej tematyki poznały treści związane z tym wydarzeniem sportowym. Dowiedziały się co to to jest olimpiada, co poprzedza zmagania olimpijczyków /zapalenie olimpijskiego znicza/ i jakie są olimpijskie dyscypliny sportowe. Poznały maskotki- symbole zimowych zmagań: tygrysa Sohoorang i czarnego niedźwiedzia Bandabi /symbol paraolimpiady/. Samodzielnie wykonały prace plastyczną, dzięki której zapamiętały kolejność oraz kolory olimpijskich kół. Poznały również polskich sportowców, którzy maja szansę na olimpijski medal.

Kto według dzieci ma największe szanse?

Wiadomo… Kamil Stoch!

 

Poznajemy Ozoboty! 04 lutego 2018 22:07

Ozobot- to nowa, fantastyczna pomoc edukacyjna, która od niedawna pojawiła się w naszym Zespole-  zarówno w części szkolnej jak i przedszkolnej.

To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii 'Best Robot' na międzynarodowych targach w USA: 'Consumer Electronics Show' w 2015 r. oraz 'International Toy Fair' w 2014 r.

Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Dopiero zapoznajemy się z ozobotami ale już pierwsze kroki wprawiły dzieci w stan olbrzymiej radości i zadowolenia. Pięciolatki poznały dziś pierwsze kody: „wolno, szybko, zawróć!” Poradziły sobie z pokolorowaniem swojej pierwszej trasy po okręgu.

Coś czujemy, że nasze dzieci szybko się zaprzyjaźnią z ozobotami!

Więcej o projekcie tutaj:

https://edu-sense.com/pl/

Dzień Babci w grupie I 04 lutego 2018 21:42

Dnia 26.01.2018 na dworze było mroźno, ale w grupie I u trzylatków ciepło i serdecznie. Wszystko za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz zatańczyły swój pierwszy taniec w parach. Babcie i Dziadkowie również mieli okazję  sprawdzić, czy potrafią zrobić to co maluszki i wspólnie zatańczyć. Na koniec dzieci obdarowały swoich gości prezentami i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Maluszki poznają zimowe zabawy i sporty 28 stycznia 2018 15:45

W ubiegłym tygodniu pomimo braku śniegu maluszki grupy VII poznawały: zabawy na śniegu i na lodzie oraz uczyły się jak bawić się bezpiecznie. Ponadto poprzez doświadczenie z lodem dzieci poznawały stany wody w różnej postaci, odpowiadając jednocześnie na pytania tj.: „Czy lód pływa czy tonie?” i „Czy lód się szybciej rozpuści w zimnej czy ciepłej wodzie?”. Dzieci miały również okazję poznać rodzaje sportów zimowych, w tym te, które są konkurencjami olimpijskimi. Ponadto zapoznały się z piosenką pt. „Bałwankowa rodzina” i do tej piosenki wykonały z pomocą nauczycieli śnieżnobiałe bałwanki.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

mp1zary@o2.pl