Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

'Zakodowany Taniec'- Codeweek 2019 10 października 2019 18:29

 9.X.2019 r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania- Codeweek 2019. Tym razem uczestnicy wykonywali zadania w ramach tematu „Zakodowany taniec”. Był  więc taniec zaprogramowany na macie – zadania zespołowe wg. własnej inwencji , programowanie tańca dla ozobota na tabletach, w aplikacji OzoGroove, oraz wprawianie w ruch robotów Edisonów- za pomocą programu wgranego dzięki pracy na platformie EdBlocks. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych zadań z użyciem kubeczków oraz kart pracy dla ozobotów. Dziękujemy uczestnikom za pracowicie spędzony czas!

'Zakodowana muzyka' pierwsze wydarzenie w ramach CodeWeek 2019 -Europejskiego Tygodnia Kodowania 08 października 2019 16:05

7 października 2019, W naszej szkole rozpoczął się cykl warsztatów z kodowania w ramach udziału w CodeWeek. Pierwsze zajęcia już za nami, nosiły tytuł „Zakodowana muzyka”. Podczas wydarzenia uczestnicy wykonywali piosenkę powitalną zakodowaną do zagrania na dzwonkach i bumbumrurkach . Potem było muzyczne sudoku, poruszanie się za pomocą Evo według określonych warunków i programowanie robotów Edison za pomocą platformy internetowej EdBlocks. W przerywnikach tradycyjne wykorzystanie ozobota w karcie pracy „Nuta”.

 Kolejne spotkanie już w środę 9. 10 o godz. 12.45-16.45.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami programować!!!

Europejski Tydzień Kodowania 06 października 2019 10:39

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, nasz Zespół bieże udział w Europejskim Tygodniu Kodowania -Code Week 2019. Działania związane z programowaniem potrwają u nas dwa tygodnie i będą odbywały się zarówno w przedszkolu jak i w naszej szkole -Sp nr 3. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą pobawić się z nami w programowanie - będą ozoboty, kodowanie na macie i wykorzystanie zakupionych ostatnio Mini Mat do kodowania oraz puzzli Ar - czyli zadania z roszerzoną rzeczywistoscią.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o śledzenie ogłoszeń na terenie przedszkola i szkoły!

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego 30 września 2019 17:09

W piątek, 27 września, dzieci przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Pani Anetka -nasz niedźwiadek -zwracała uwagę na problemy osób niesłyszących na całym świecie, na ich prawa, osiągnięcia oraz ich obawy w codziennym życiu, m.in. przed dyskryminacją. Podczas  obchodów dzieci złożyły koleżance życzenia uczyły się migać pląs 'Stary niedźwiedź mocno śpi' . Na zakończenie dzieci oglądały bajkę 'Czerwony kapturek' w wersji dla osób niesłyszących. Uroczystość przygotowały panie z grup integracyjnych wspomagane przez p. Agnieszkę. Dziękujemy!

Dzień Bez Samochodu 30 września 2019 16:51

23 września świętowaliśmy Dzień Bez Samochodu.   Uczniowie naszej szkoły, którzy nie przyjechali na lekcje samochodem,  ale pieszo lub innymi środkami lokomocji dostali od Samorządu niespodzianki

'Jadąc rowerem dbsz o atmosferę' oraz 'Na rowery, na spacery' to tegoroczne hasła, z którymi dzieci z gr VII i gr VI maszerowały dziś, aby spotkać się z przedstawicielami Straży Miejskiej w Żarach Dzieci uczestniczyły w pogadance i wiedzą już jak dbać o atmosferę. W nagrodę za udział w akcji dzieci zostały obdarowane odblaskami i  kolorowankami przygotowanymi przez organizatorów akcji.

W drodze do przedszkola dzieci rozdawały cukierki z logo akcji wszystkim, którzy tego dnia wybrali inny środek lokomocji niż auto. Przedszkolaki gratulowały wyboru!

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2018/2019