Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

23 lutego 2019 10:38

Uwaga!
Zbliżają się Dni Otwarte naszej szkoły !
Drogi Rodzicu, zastanawiasz się, gdzie Twoje dziecko powinno rozpocząć swoją niezapomnianą przygodę?
Przyjdź i zobacz naszą ofertę i naszą odmieniona Szkołę Podstawowa nr 3.
ZAPRASZAMY!

Wizyta miłych gości 23 lutego 2019 10:48

Wczoraj, naszych najstarszych przedszkolaków z grup nieintegracyjnych odwiedzili mili goście. Wraz ze swoją babcią  i dziadkiem  przybył do nas Oliwier, dla którego od kilku już lat nasza przedszkolna społeczność zbiera kolorowe nakrętki. Babcia Basia wiele nam opowiedziała o chorobie Oliwierka i o codziennych zmaganiach z nią. Zdradziła dzieciom, w jaki to sposób tak małe nakrętki  pomagają chłopcu. Oliwier pokazał nam swój tablet i odkrył sposób porozumiewania się z otoczeniem za pomocą „Mówika” -specjalnej aplikacji skonstruowanej dla dzieci które  same nie mogą mówić. Przedszkolaki słuchały wszystkiego z zainteresowaniem, obiecały że będą dalej zbierać kolorowe nakrętki /należy je przynosić do sali lub oddawać bezpośrednio p. Grzesiowi/.

Uwaga! 05 lutego 2019 16:27

Szanowni Państwo

w dniach 11 – 18 lutego 2019 roku rodzice lub opiekunowie prawni dzieci uczęszczających już do przedszkola składają deklaracje o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w naszym Przedszkolu. Deklarację można pobrać u nauczycielek poszczególnych grup lub na stronie www.zspzary.pl  (w części przedszkola w zakładce „ Dla Rodziców”) . Wypełnione deklaracje należy złożyć  w sekretariacie Zespołu w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Broni Pancernej 8,   w terminie 11 – 18 lutego 2019 r. - najpóźniej do 18 lutego br. do godziny 15.30.

Złożenie deklaracji w terminie oznacza  rezerwację miejsca i uczęszczanie dziecka do naszego Przedszkola w przyszłym roku szkolnym 2019/2020.

Niezłożenie deklaracji w terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu i wypisaniem dziecka.

 

Matrobocik w grupie III 10 lutego 2019 12:34

W piątek, 8 lutego, dzieci sześcioletnie z grupy III odwiedziła p. Edyta Piskorowska, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki /MatRobocik/. Pani Edyta zaproponowała dzieciom działania, dzięki którym mogły w sześcioosobowych grupach skonstruować z lego, wg. instrukcji wyświetlanej na tablecie, swojego własnego robota a następnie dzięki zaprogramowaniu go, wprawić go w ruch.

Jak się okazało, ani troszkę nie było to trudne zadanie! Sprawne rączki, zgodnie z zasadą współpracy, szybko poradziły sobie z konstrukcją i z oprogramowaniem.

To była super zabawa, emocje podczas wyścigów robotów sięgały zenitu!

Zajęcia dla dzieci zorganizowała mama Szymonka, serdecznie dziękujemy

'Jaś i Małgosia' spektakl kukiełkowy w gr. integracyjnych 10 lutego 2019 12:28

8 lutego, grupa integracyjna VIII wraz z Panią Anetką i Marzenką zaprosiła swoich kolegów na przedstawienie pt. Jaś i Małgosia. Bilety sprzedały się  w mgnieniu oka a widownia zachwycał się teatrem cieni w zimowej scenerii.

 Dzieci lubią takie spotkania, teatr wzbudza emocje i poczucie, że w przedszkolu miło spędza się czas.

Dziekujemy!

 

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 43927

 

e-mail:

mp1zary@o2.pl

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2018/2019