Miejskie Przedszkole Nr 1 w Żarach

Aktualności

Mikołajki 2019 :) 08 grudnia 2019 15:18

Mikołajki to radosny czas!

Od samego rana przedszkolaki były już podekscytowane – niektóre oczekiwaniem na Św. Mikołaja a niektóre prezentami spod poduszki. Oczywiście Święty odwiedził tego dnia każdą z grup przynosząc drobne upominki i standardowo -nowe zabawki do każdej z sal! Dzieci odwdzięczyły  się piosenkami, tańcami i wierszykami, które specjalnie na te okazje przygotowały.

Dziękujemy Radzie Rodziców za… spotkanie Św. Mikołaja i pokierowanie go do naszego przedszkola :)

Tajemniczy Świat Mrówek w MBP 08 grudnia 2019 15:02

W dniu  5 grudnia 2019 r.  w Galerii Kolebka przy Oddziale dla Dzieci MBP Żary odbył się wernisaż wystawy ,,Tajemniczy świat mrówek”, która stanowi część I innowacji pedagogicznej „Co pływa, lata, chodzi-poznajemy tajemniczy świat ryb i owadów”. Wystawę opracowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach. Otwarcie wystawy uświetnił występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach... pt. ,,Przygody Marka z mrówką”, którego scenariusz napisał nauczyciel naszego Zespołu- pan Przemysław Markulak. W dalszej części spotkania przedszkolaki odgadywały zagadki na temat życia i budowy mrówki. w dalszej części spotkania odbyła się pogadanka dotycząca mieszkańców mrowiska. Później przyszła pora na zajęcia plastyczne pt. ,,Mrówka”, w których uczestniczyli wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach i ich koledzy z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Żarach. Na zakończenie milusińscy wzięli udział w karmieniu i pojeniu mrówek znajdujących się w formikarium. Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za mile spędzony czas.

Zajęcia otwarte w gr II 08 grudnia 2019 14:54

5 grudnia  dzieci z grupy II – integracyjnej zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte pt. „Mikołaj”. Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania oraz krótkiego występu artystycznego podczas którego przedszkolaki recytowały wiersz, śpiewały piosenkę o Mikołaju oraz grali na instrumentach niekonwencjonalnych do muzyki.  Rodzice oraz babcie mieli okazję do wspólnych zabaw chustą animacyjną. Następnie wszyscy odgadywali zagadki świąteczne i odkrywali okienka kalendarza adwentowego pod którym kryła się ilustracja dotycząca tematyki prac plastycznych.  Zaangażowanie rodziców we wspólną pracę z dziećmi zaowocowało twórczymi pomysłami. Powstały mikołaje oraz piękne kartki świąteczne.  Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami otrzymali słodką niespodziankę. To był pracowity i mile spędzone czas!

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 03 grudnia 2019 18:20

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, z tej okazji odwiedzili nas Pani Dorota, Pani Weronika, Pan Adam wraz z opiekunem Panią Zuzanną z Dziennego Domu Wsparcia w Żarach. Nasi goście opowiedzieli nam z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Dzieci wiedzą juz jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. To było spotkanie pełne miłych wspomnień i niespodziewanych spotkań. Jak się okazało Pani Weronika jest prababcią Zuzi, Agatki i Natalii, a Pan Adam jest absolwentem naszego przedszkola. Wzruszającym momentem było spotkanie Mikołaja z gr I z Panią Dorotą - z racji, że są osobami poruszającymi się na wózku inwalidzkim, można był poczuć nić porozumienia.

Andrzejkowe spotkanie z rodzicami w gr VII 01 grudnia 2019 13:28

„W przedszkolu zabawa- Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba króluje wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy. Zabawa dalej, start…”

 

W środę 27 listopada 2019r. dzieci z grupy VII wraz z rodzicami, rodzeństwem

i paniami spotkali się na „ Andrzejkowych wróżbach”. Podczas uroczystości nie zabrakło popularnych wróżb. Dzieci dowiedziały się jaki będą wykonywali zawód, kto wyjdzie pierwszy za mąż lub ożeni się oraz co czeka ich w przyszłości. Wróżby andrzejkowe poprzedzone były występem na pożegnanie jesieni, na którym dzieci zaprezentowały piosenki i tańce poznane podczas tej pory roku. To była wesoła zabawa dostarczająca wielu przeżyć i emocji uczestnikom spotkania. Dzieci miały okazję poznać w części naszą ludową tradycję andrzejkową.

Kontakt

Miejskie

Przedszkole nr 1

 

ul. Parkowa 10
68-200 Żary

 

telefon:

(68) 3743927

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

Kontakt z dyrektorem

dla Rodziców:

zsp.dyrektor@o2.pl

 

 

 

Nasze Projekty

2019/2020